آشنایی با نرم افزار ریست پرینتر

پرینترهای سامسونگ و زیراکس بعد از مدتی استفاده پیغامی مبنی بر تعویض کارتریج نظیرReplace Toner ،Toner Empty،Toner Exhaustedداده و اجازه پرینت را نمی دهند و این در حالی است که هنوز کارتریج دارای تونر بوده و حتی با شارژ مجدد کارتریج نیز مشکل حل نمی گردد. برای رفع این مشکل چند راه وجود دارد :

 • تعویض کارتریج:

  تعویض کارتریج قبلی با کارتریج نو مشکل شما را حل می کند ولی با توجه به هزینه بالای خرید کارتریج جدید و یادآوری این نکته که بعد از مدتی باید این کارتریج را نیز تعویض نمایید، این راه پیشنهاد نمی شود.

 • تعویض چیپ کارتریج:

  چیپ

  ، قطعه ی الکترونیکی روی کارتریج است که مشخصات کارتریج در آن ذخیره شده و به جای تعویض کارتریج می توان چیپ کارتریچ را تعویض نمود. با توجه به هزینه تعویض چیپ و قابل اطمینان نبودن چیپ های موجود در بازار و همچنین موقتی بودن چیپ ها که باعث می شود بعد از مدتی مجددا نیاز به تعویض چیپ داشته باشید، این راه نیز توصیه نمی شود.

 • ریست نرم افزاری پرینتر:

  در این روش که مناسبترین راه می باشد ، نرم افزار ( سیستم عامل ) پرینتر با نرم افزار جدیدی به نام

  نرم افزار ریست

  (فیکس) تعویض شده و با یک بار هزینه برای خرید نرم افزار ، دیگر نیازی به تعویض کارتریج یا چیپ ندارید و در صورت اتمام تونر، کافی است که همان کارتریج فعلی را بدون مشکل شارژ نمایید.
  نرم افزار خریداری شده در کمترین زمان (۵ الی ۳۰ دقیقه) از طریق ایمیل یا تلگرام، همراه با راهنمای کامل فارسی ارسال می گردد.

لیست پرینترهایی که قابلیت ریست دارند را می توانید در بخش پرینترهای قابل ریست مشاهده نموده و جهت خرید نرم افزار ریست پرینترهای سامسونگ و زیراکس به قسمت نحوه خرید  سایت مراجعه نمایید.